שאלות נפוצות

האם רפואה אוסטאופתית היא רפואה משלימה?

לא, האוסטאופתיה אמנם שייכת לתחום טיפולי הרפואה במגע, אך היא עומדת בפני עצמה כתחום של "רפואה אוסטאופתית" והיא נבדלת מיתר שיטות הטיפול השונות.

תוך כמה זמן אראה תוצאות?

אני מתחייב לתוצאות תוך 4 מפגשים, כלומר שיהיה שינוי משמעותי במצבכם. בטיפול שלי אתם מרגישים את השינוי קורה כבר בטיפול הראשון.
בכאבים כרוניים הטיפול עשוי להתארך בהתאם למקרה.
תדירות הטיפול תנוע סביב טיפול אחד לשבוע. כל טיפול הנעשה בתדירות גבוהה מזו אינו נותן לגוף מספיק זמן להתאקלם לשינויים ואינו אפקטיבי.

מהו משך הטיפול?

משך הטיפול כ 50 ד', מלבד הטיפול הראשון שנמשך שעה.

אוסטאופתיה, כירופרקטיקה ופיזותרפיה, מה ההבדל בין השיטות?

הידע הרפואי דומה, אך הפילוסופיה והגישה הטיפולית שונים מקצה לקצה!
למאמר המלא.

האם חובה לעשות מניפולציה ("קנאק") בטיפול?

ממש לא, מניפולציה היא עוד כלי בארסנל הכלים שלי לטיפול. אין עלי חובה לבצעה, בטח שלא כאשר הפציינט מעלה פחד או הסתייגות ממנה.
למאמר המלא האם "קנאק" במפרק בריא או מזיק.

האם עלי להיוועץ עם רופא לפני הביקור?

הדבר אינו הכרחי, ברשותי הידע הרפואי לביצוע אבחנה מבדלת רפואית לפני הטיפול ולהעריך האם יש מקום להתחיל בטיפול או שיש צורך בהיוועצות עם רופא וביצוע בדיקות רפואיות.
מכתב הפנייה לרופא יינתן בהתאם.

האם עלי להגיע עם צילומים ובדיקות?

אם כבר נעשו צילומי הדמייה או בדיקות כלשהן אחרות חשוב להצטייד בתוצאות הבדיקות. במידה וטרם נעשו בדיקות, לאחר התשאול והאבחון הראשוני אוכל לומר לכם האם יש צורך בביצוע בדיקות.

האם הטיפול מתאים לתינוקות?

בהחלט כן !
האוסטאופתיה מסייעת לשיפור התפקוד ולהפחתת המתחים ברקמות הגוף והגולגולת שמקורם במהלך החיים העובריים וב"טראומת" הלידה. מתחים המשפיעים ישירות על בריאותו, תפקודו והתפתחותו של תינוקך.
ככל שהטיפול ניתן סמוך יותר למועד הלידה/ תחילת הופעת הסימפטום כך הטיפול יהיה קצר ויעיל יותר.

האם הטיפול מתאים לנשים הרות?

אם עדיין לא הגעת, חשוב מאד שתגיעי הן עבורך והן עבור עוברך. הטיפול מתבצע בעדינות ובהתאם לשלב ההריון. הטיפול מקל משמעותית על הכאבים הצצים במהלך ההריון עקב השינויים הגופניים וההורמונליים. הטיפול גם מאפשר לעובר מקסימום מקום וחופש תנועה, ושיפור האספקה הדמית אליו בכדי לאפשר התפתחות תקינה.
כשאת תרגישי בנוח בגופך, גם לעוברך יהיה נוח.

האם הטיפול מתאים לנשים לאחר לידה?

בהחלט! כל לידה היא טרואמתית לגוף (חיובית כמובן), ומשאירה אותו עם שינויים וכאבים שונים שמשפעים על יכולת תפקודך היומיומית. בכל מצב שבו תתקלי תוכלי לקבל ממני מענה בטיפול ואת פשוט תרגישי הקלה משמעותית, באחריות.

עברתי ניתוח, האם אני יכול לקבל טיפול?

בהחלט כן, חשוב וכדאי לעזור לגוף לשקם את עצמו ואת האזור הפגוע באופן הטבעי ביותר. פעמים רבות לאחר ניתוחים פציינטים עדיין סובלים מכאבים רבים והטיפולים הרגילים והתרופות לא מספיקים.
הטיפול שלי יוצר הקלה משמעותית והחלמה מהירה יותר וכך מחזיר אתכם לעיסוקכם מהר יותר מכל טיפול אחר, באחריות.

האם הטיפול האוסטאופתי מתאים גם לטיפול בהתמודדויות נפשיות?

האוסטאופתיה רואה את הגוף והנפש כיחידה אחת, כפי שהרמב"ם לימד אותנו "נפש בריאה בגוף בריא".
הטיפול האוסטאופתי יכול להינתן במקביל לטיפול הנפשי אך הדבר אינו מחייב.

האם אני באמת נותן אחריות מלאה?

כן, אני נותן אחריות מלאה ומתחייב שתראו תוצאות תוך 4 מפגשים (בכאבים אקוטיים). לא תראו תוצאות תוכלו לממש את האחריות, ללא שאלות או ויכוחים.

האם אני מאמין בטיפול מונע / תחזוקה?

כן, בשיטה בה אני מטפל כמו שאני יכול להעלים את הכאבים בתוך מספר טיפולים, אני גם יכול למנוע מדברים להתרחש. אין כייף גדול יותר מלראות אתכם בריאים ונהנים מהחיים.
דיבר 3 בעשרת הדיברות שלי: עדיף למנוע מחלה מאשר לנסות ולרפא אותה!